טיולים לספרד

טיולים לספרד לפי עונות השנה | מאת: נטליה אולשנסקי

תקופת החגים

בברצלונה נחגוג בספטמבר את פסטיבל ה"לה מרסה" – גבירת הרחמים שבשיאו מחול השדים או מירוץ האש – מקומיים מחופשים לשדים רצים בינות לקהל כשבידיהם זיקוקי ענק המשפריצים להבות וניצוצות לכל כיוון. בעיירה ברגה חוגגים את ה"פטום" שמערב כמוית מטורפות של שתייה וזיקוקים ששוב עפים לא רק למעלה אלא לכל כיוון.

טיולים בברצלונה במהלך הקיץ

בתחילת יולי חגגנו את פסטיבל סן פרמין בעיר פמפלונה וגם אני כמו רבים אחרים השתתפתי במירוץ המסורתי עם השוורים – חוויה אדירה אך בפירוש לא ממולצת לכל אחד. טיולים לספרד משלבים חוויות מסוגים שונים, כל אחד יבחר מה שמתאים לו… השלב שבא מיד לאחר הריצה- נחשו? שתייה והרבה! קיימים עוד הרבה טקסים ופסטיבלים אחרים באיזור וברובם נזכה לראות מנהגים מקומיים ששורשיהם עתיקים.

פסטיבלים לאורך השנה

כמעט כל חגיגה היא תירוץ, מעבר לנושא השתייה כמובן, לתחרות קסטיירס ומצעד של ענקים וראשים גרוטסקיים. תחרות הקסטיירס מתבצעת בין קבוצות כשכל קבוצה מנסה לבנות מגדל אנושי יותר גבוה, מרשים ומיוחד – שיא המגדל הוא תמיד ילד קטן המניף את ידו לסמל שהמגדל מושלם – לעיתים זה מסתיים בשלום ולעיתים בהתרסקות טוטאלית של כל המשתתפים. את הקמת המגדלים מלווה נגינה של כלים עתיקים מימי הביניים.

הענקים והראשים הגרוטסקיים היא תהלוכה של בובות ענק שבתוכן אנשים (בד"כ בזוגות – מלך ומלכה, איכר ואישתו וכו') והן ילוו תמיד בבובות שהן למעשה רק ראש מגוחך המולבש על גבי אחד המשתתפים. הבובות בראש התהלוכה יהיו בדרך כלל של גיבורים מההיסטוריה של האיזור ואח"כ יבואו כל מיני צמדים כיד הדימיון – אפילו הצמד של דארט וויידר והנסיכה ליה ממלחמת הכוכבים השתתפו בתהלוכה האחרונה בברצלונה.

תרבות בספרד 24 שעות ביממה

אם כבר לוקחים טיולים לספרד, עדיף לחפש את החוויה התרבותית. פחות מעניין שמדריך ייקח אותנו כמו ילדים ברחבי ספרד. ישנן מספיק חברות אחרות העושות את זה. יש מטיילים מעט יותר מנוסים שכבר ראו דבר או שניים ומחפש את החוייה וההתנסות יותר מאשר לסמן V על עוד יעד.

להגיע לכפר באזור קטלוניה שבו התפריט כתוב קטלנית, או באזור עמק ארן שבו נמצא תפריט כתוב ארנזית או בחבל הבאסקים שבו התפריט כתוב באסקית – שפות ייחודיות לאזור שמיועדות למקומיים- זו מטרתנו. כמובן שישנם אתרים מפורסמים שהם בגדר חובה, אבל לא תמיד ניתן להספיק את הכל. כמו בכל דבר בחיים, גם לגבי טיולים לספרד זה נכון – מה שקובע הוא האיכות ולא הכמות.

טיולים לספרד – אזורים מומלצים

טיולים לספרד יכולים להיבנות בקבוצות קטנות (משפחה, חברים וחברות קטנות) באזור קטלוניה, הפירינאים (הצד הספרדי והצרפתי) וכן חבל הבאסקים, אסטוריאס וה"פיקוס דה אירופה".  ניתן בקלות לארגן גם טיולי אופנועים לאזור. בונים את הטיול עפ"י דרישות הלקוח והעדפותיו – מי שרוצה לטייל בואן שלנו – גם את זה ניתן לבצע! תעדיפו לטייל על אופנוע BMW ? אין בעיה! תירצו לשלב רכיבה על סוסים או אופני הרים – גם זה אפשרי.

תירצו יותר דגש קולינרי? ביקור ביקבים קטנים? מסעדות הנחבאות בהרים או בלב שדות? יותר דגש על טרקים בפירינאים? טיולים לספרד מציעים גמישות יוצאת דופן, פשוט תארזו ותגיעו לפה!