טרקטורונים – פולריס

טרקטורונים מתוצרת פולריס הם כלי שטח שנועדו לנסיעה בתנאי שטח קשים כמו דיונות, בוץ ודרכים עם מהמורות וסלעים. לטרקטורונים יש מנוע ארבע על ארבע למניעת התחפרות וגלגלים דומים לטרקטור. במקור הם שימשו לחקלאות והיום הם הפכו לפופולאריים ביותר בארץ ובעולם לטיולים מסוג אחר.

אפשר לטייל איתם בצורה שונה ומיוחדת ולהרגיש את הטבע מקרוב. המהירות המותרת לנסיעה בטרקטורון היא עד ארבעים קמ"ש והנהיגה בו מחייבת חבישת קסדת מגן. חשוב לנהוג בו על פי כללי הבטיחות ולא לפגוע בשדות חקלאיים או בשמורות טבע. אסור על פי חוק לנסוע עם הכלי בכבישים.

סרטון חובה עבור חובבי טרקטורונים (האקשן מתחיל אחרי דקה):

טיולי טרקטורונים מתאימים לזוגות הרוצים בטיול רומנטי, משפחות שמחפשות טיול באווירה שונה, קבוצות של חברים או עובדים בחברה המשתתפים ביום גיבוש ועוד. כלי שטח אלה מספקים חוויות, אדרנלין וראיה של הטבע מזווית אחרת. ניתן להגיע עם הטרקטורונים למקומות שלא ניתן לראות עם מכונית או בהליכה רגלית.

אפשר לנסוע במסלולים קצרים של שעה וחצי-שעתיים ובמסלולים ארוכים של כארבע שעות. יש טיולים המשלבים גם לינה בשטח  ואפשר לטייל באופן  עצמאי או עם מדריך ולשלב אטרקציות נוספות כמו ביקור במאהל בדואי , רכיבה על סוסים, שייט קיאקים, פיינטבול ולהקת מתופפים.

טרקטורונים מתוצרת פולריס מתאימים לטיולי אקסטרים עם רכיבה בשטח הררי בעל עליות תלולות וירידות משופעות, רכיבה על סלעים, במעברי מים, אזורי בוץ ועוד. במסלולים רגועים ניתן לעבור בשדות פורחים, מטעים, תחנות קמח, מערות ושלל מקומות קסומים.

יש מסלולים רבים לטיולי טרקטורונים בכל רחבי הארץ הכוללים מסלולים עם  נופים עוצרי נשימה באזור רמת הגולן, הכנרת, הרי הגליל, נהר הירדן,  ים המלח, אזור אילת ועוד. עם הטרקטורונים ניתן להגיע לפינות טבע נסתרות וקסומות אליהם לא מגיעים המוני מטיילים. אפשר לעבור בנחלים ומפלים ולשלב טבילות במים, ארוחות עשירות ושלל אטרקציות. הטרקטורון מתאים לטיולי משפחות משום שהוא לא מגיע למהירויות גבוהות, יציב, בטיחותי והילדים יושבים בו עם חגורות בטיחות. טיול זה הוא הרפתקה לכל המשפחה ובילוי מהנה ושונה להורים ולילדים.

דרך נוספת לטייל היא עם טרקטורונים מעופפים שהם למעשה מצנחים ממונעים הטסים במהירות של שלושים עד חמישים קמ"ש ובגובה של עד חמש מאות רגל. הטיסה עם טרקטורון מעופף מעניקה חוויה מדהימה של צפייה בנופים מלמעלה. לאלה שרוצים להישאר על הקרקע יש אפשרויות טיול רבות במסגרת חברות המארגנות טיולים עם מדריכים מקצועיים או משכירות את הטרקטורונים לכמה שעות לטיול פרטי.