תאילנד

ארץ שיש בה הכל – ביקור בתאילנד

כשאנחנו חושבים על תאילנד עולה תמונה שלקוחה מתוך אוסף גלויות נוף מושלמות – שקיעות מדהימות מעל לחופים לבנים, איים ירוקים באמצע ים כחול, שווקים תוססים על המים ולצדם, מאכלים מפולפלים ומיוחדים שחובה לטעום וגם שייקים של פירות טרופיים שמרעננים כל גרון עייף וחם. אין זה פלא שבשנים האחרונות תאילנד הפכה לאתר הנופש האולטימטיבי של ישראלים רבים, שבוחרים לבלות בה שבועיים, שלושה ואפילו חודש של בטן-גב, פינוק מושלם ונופים עוצרי נשימה. היא קורצת לכל שכבות הגיל של התיירים ומאפשרת לכולם למצוא בה את הקסם המיוחד הזה, שמושך אותם שוב ושוב אליה, גם לאחר הטיול הראשון.

לא רק בנגקוק

תאילנד מחולקת לחמישה אזורים עיקריים ששונים זה מזה בנוף המקומי, במאכלים וגם בסוג האטרקציות שהם מציעים. לרוב נוחתים המטיילים בבנגקוק, הבירה הרשמית והמעט מוזנחת של המדינה, שנמצאת במרכזה ומאכלסת בתוכה כמה מהאטרקציות העיקריות והאהובות על התיירים. בין האטרקציות הבולטות: רחוב המטיילים הבינלאומי – רחוב הקאוואסן, ארמון המלך והשוק הצף, שהפך לאחד האתרים האטרקטיביים ביותר. חובבי השופינג יהנו מבנגקוק במיוחד כיוון שאפשר למצוא בה אינספור שווקים ומרכזי קניות בהם ניתן לרכוש מותגים זולים, מיני חיקויים ועוד מוצרים במחירים משתלמים מאד.

חופשות מדהימות באיים קסומים

לצד אזור מרכז תאילנד ובנגקוק, מגיעים רבים מהתיירים לדרום וצפון תאילנד, האזורים המתויירים ביותר במדינה. דרום תאילנד מוכר בזכות האיים הטרופיים היפיפיים שמציעים נופשים רגועים ליד הים. בין האיים המוכרים יותר בדרום נמצאים קופנגן וקו טאו, קוסמוי ופוקט, שהוא האי הגדול ביותר בדרום וגם המתוייר ביותר. באיזור צפון תאילנד נמצאת העיר הגדולה צ'אנג מאי והיא מתאימה יותר לטיולים אתגריים ולמי שאוהב יערות וג'ונג'לים.

אותנטיות במזרח תאילנד

שני איזורים נוספים מוכרים פחות אבל אותנטיים יותר ממחוזותיה האחרים של המדינה. מזרח תאילנד המוכר בעיקר בזכות פאטיה, יעד נופש מוכר גם לישראלים רבים וצפון מזרח תאילנד ובעיקר מחוז איסאן שרובו כפרים קטנים שלא הושפעו מהתיירים הרבים שפוקדים את המדינה. גם מקומות אלה מעניינים ומהווים קרקע נהדרת לבילוי חופשה מיוחדת.