שירות לאומי

שירות לאומי מאפשר שירות משמעותי ומהווה תחליף לשירות הצבאי. שירות לאומי מהווה עבור אוכלוסיות שלמות כמו: המגזר הדתי, המגזר הערבי, אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים וכאלו שאינם יכולים לשרת בצבא מבחינה רפואית, אלטרנטיבה אמיתית בעזרתה הם יכולים לתרום למדינה. השירות הלאומי נמשך כשנתיים ומתפרס על כל חלקי הארץ.

שירות לאומי – תרומה לקהילה

הדבר הבולט בשירות לאומי הוא התרומה לקהילה. שירות לאומי איננה סיסמה ריקה מתוכן, המתנדבים לשירות לאומי מתנדבים לרוב אצל אוכלוסיות נזקקות, כאלו שבאמת צריכות את העזרה הזאת. המתנדבים מופנים לאזורים בהם התרומה שלהם חיונית. דוגמה לכך ניתן לראות בשיבוצם של הערבים אשר מתנדבים לשירות לאומי.

השיבוץ שלהם יהיה לרוב בתוך הכפרים הערבים על מנת לסייע לילדים שם ולבני הנוער באמצעות הוראה, הדרכה, פעילויות העשרה ועוד. זאת המהות של השירות הלאומי – להציב את המתנדבים במקומות בהם הם יוכלו באמת לעזור,לשנות וליצור דברים חדשים.

שירות לאומי – הזדמנות אמיתית לתרום לחברה

לא כולם יכולים להתגייס לצבא. יש לא מעט אנשים שבגלל מוגבלות רפואית או בעיות כלשהן לא יכלו להתגייס לצבא. שירות לאומי מאפשר שירות משמעותי וחיזוק החברה לה אנו שייכים. המתנדבים מגיעים לשירות הלאומי מכל רובדי החברה הישראלי. המכנה המשותף של כל המתנדבים  זה הרצון העז שלהם לתרום לקהילה.

התרומה שלהם בהרבה מובנים משמעותית הרבה יותר מאשר לא מעט חיילים, שמבזבזים את זמנם בפתיחה וסגירה של ממטרות בקריה. במשך שנתיים של התנדבות לשירות לאומי, יתמודדו המתנדבים עם לא מעט קשיים ואתגרים, שרק יחזקו אותם ויאפשרו להם להאמין שבזכות ההתנדבות שלהם השמיים הם הגבול. מעבר למה שמעניקים המתנדבים לסביבה, מקבלים המתנדבים המון דברים להמשך החיים. מעבר לעובדה שבמשך שנתיים של התנדבות נוצרות להם חברויות (ממש כמו בסיירת) שילוו אותם לכל החיים, מדובר כאן על עשייה משמעותית רוויה באתגרים.

שירות לאומי

השירות הלאומי, ממש כמו בצה"ל, מצליח לחזק את החברה מבפנים. אם צה"ל הוא כור ההיתוך הגדול ביותר בישראל הרי שהשירות הלאומי מאפשר לאותם מתנדבים להגיע אל אוכלוסיות לא פשוטות שספק אם היו מכירים בקיומם לפני השירות. ההתנדבות לשירות לאומי מאפשרת למדינה לנצל את כוח האדם האיכותי הזה וליצור בעזרתו חברה בריאה וטובה יותר. השירות הלאומי בסופו של דבר תורם בצורה בלתי רגילה הן למשתתפיו והן למי שנהנה בסופו של דבר מהפירות של העבודה הקשה של אותם מתנדבים.