מומחה לשיקום הפה

מה עושה מומחה לשיקום הפה

שיקום הפה הוא תחום רחב וחשוב ברפואת השיניים בעידן של היום. חשוב לציין כי לא כל רופא שיניים הוא מומחה לשיקום הפה מן הסתם. זה הוא תחום ייחודי ביותר אשר עוסק בתיקון תפקודי השיניים והלסתות ושיפור אסתטיקת הפנים או החיוך של המטופלים.

תחומים של שיקום הפה

מומחה לשיקום הפה יכול לעסוק במגוון רחב מאד של טיפולים כאלה ואחרים, גם סטנדרטיים, כמו סתימות וכתרים, וגם טיפול בשיניים כך שהן יוכלו לתפקד בסופו של דבר באופן הטוב ביותר יחד עם מראה אסתטי שלהן ושל הפה כולו. על פי רוב תגיעו אל מומחה לשיקום הפה אחרי שקיבלתם טיפול אצל מומחה פה ולסת או אורתודנט ואתם כמובן תזדקקו לשיפור מראה החיוך, האסתטיקה של השן והחיוך ועוד.

התמחות מיוחדת ביותר

על מנת להיות מומחה בשיקום הפה על רופא השיניים, אחרי שסיים את לימודי רפואת השיניים, לעבור ארבע שנות הכשרה מקצועית בתחום שיקום הפה. ההכשרה כוללת עוד תחומים, ביניהם מחלות חניכיים ויישור שיניים. רק לאחר התמחות זו יקבל רופא השיניים, אישור ותעודת מומחה לשיקום הפה אשר ניתנת על ידי משרד הבריאות כמובן.

מה כולל התחום של שיקום הפה

תחום שיקום הפה עוסק במומים מולדים בפה, בעיות דנטליות שונות כאלה ואחרות כתוצאה מהזנחה או טראומה, שחזור הפה בצורה אסתטית תוך שימוש בכתרים, גשרים, שיניים תותבות ושתלים, נחירות והפרעות שינה, שיקום הפה אצל חולים בסרטן הפה, פציעות במבנה הפה או השיניים ועוד.

אם יש לכם צורך בשתלים, חסרות לכם שיניים בפה, אתם שוקלים התקנת שיניים תותבות או פשוט אתם רוצים לשפר את מראה החיוך שלכם, זה הזמן לפנות אל מומחה לשיקום הפה ולקבל ממנו טיפול איכותי ומקצועי לצרכים שלכם. תקבלו טיפול שהוא מדויק מאד, ברמת טיפול גבוהה ואיכותית ותוך שימוש בחומרים איכותיים ובטכנולוגיה מתקדמת. עוד תקבלו טיפול במקרים של בעיות במערכת הלעיסה ובמפרקי הלסת.

חשוב לברר מה נסיונו הרלוונטי של רופא השיניים, אם הוא אכן מומחה לשיקום הפה והלסת ולקבל המלצות ממטופלים שלו.